Jak rozpuścić kwas hialuronowy?

Jak rozpuścić kwas hialuronowy?

W dzisiejszych czasach usuwanie oznak starości, wygładzanie skóry i zapobieganie powstawaniu zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego jest niesamowicie popularnym zabiegiem wybieranym przez ogromną liczbę pacjentów klinik medycyny estetycznej. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy uzyskać efekt miękkiej, gładkiej i zdecydowanie bardziej odmłodzonej skóry. Dodatkowo kwas hialuronowy jest substancją biozgodną, co oznacza, że w teorii jest całkowicie bezpieczny dla skóry, a tym samym dla ludzkiego zdrowia. Zdarzają się jednak przypadki efektów ubocznych, takich jak silne reakcje alergiczne, wstrząsy anafilaktyczne czy ogromna opuchlizna. Bardzo często wynika to ze źle zaaplikowanego kwasu i należy go natychmiastowo usunąć. Wykonuje się to za pomocą zabiegu rozpuszczania kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy?

         Kwas hialuronowy to substancja, która należy do grupy substancji nieusieciowanych, co oznacza, że po wprowadzeniu w skórę rozkładają się niesamowicie szybko. Używając profesjonalnej terminologii medycznej, połowiczny czas rozpadu kwasu hialuronowego wynosi dwa dni, co oznacza, że po dwóch dniach znika połowa wstrzykniętej ilości kwasu, a po następnych dwóch dniach — połowa połowy, aż do całkowitego usunięcia kwasu przez organizm. Umożliwia to właśnie biozgodność kwasu hialuronowego. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie możemy pozostawić kwasu hialuronowego do samoistnego rozpuszczenia, toteż możemy usunąć go na dwa sposoby — za pomocą hialuronidazy oraz metod alternatywnych.

Hialuronidaza

         Hialuronidaza jest najszybszą metodą usuwania kwasu hialuronowego z wnętrza organizmu. Hialuronidaza to enzym, który po wprowadzeniu w miejsce nieprawidłowego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w błyskawiczny sposób rozpuszcza go usuwając obrzęk i łagodząc reakcje alergiczne. Po kilku godzinach od wykonania zabiegu widać znaczną poprawę, natomiast po kilku dniach nie powinno być już ani śladu problematycznej przypadłości. Niestety hialuronidaza może wywołać reakcje niepożądane, takie jak wstrząsy anafilaktyczne. Na szczęście nie występują one często i są efektem źle wykonanego zabiegu hialuronidazy. Jeśli lekarz medycyny estetycznej jest doświadczony, na pewno będzie wiedział jak dużo enzymu powinien zaaplikować, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Kolejny problem

         Zabieg enzymem hialuronidazy niesie za sobą jeszcze jeden problem. Hialuronidaza jest odpowiedzialna za rozpuszczanie kwasu hialuronowego. Warto pamiętać, że w naszej skórze kwas hialuronowy występuje naturalnie, toteż istnieje ryzyko, że po wstrzyknięciu enzymu hialuronidazy usunie od zarówno kwas hialuronowy wstrzykiwany sztucznie oraz mechanicznie, jak i nasz naturalny kwas hialuronowy, co może doprowadzić do powstania nieestetycznych zagłębień i dołków w skórze. Na szczęście nie jest to szkodliwe dla zdrowia i życia — naturalny kwas hialuronowy samoistnie regeneruje się, toteż ewentualne wgłębienia zanikną po jakimś czasie od wykonania zabiegu.

Alternatywne metody usuwania kwasu hialuronowego

         Alternatywnymi metodami usuwania nadmiaru kwasu hialuronowego są radiofrekfencja kontaktowa (RF) oraz HIFU. Należy jednak pamiętać, że metody te nie rozpuszczają kwasu hialuronowego wprowadzonego w skórę, a jedynie ogrzewają miejsce jego wprowadzenia, co pobudza tkankę do produkcji większej ilości krwi, a tym samym do szybszego naturalnego wyparcia kwasu hialuronowego ze skóry. Niestety efekty takich zabiegów nie są natychmiastowe i należy je kilkukrotnie powtarzać, co wiąże się z wyższymi kosztami zabiegów.  Wejdź https://cmeik.pl/

Back to Top