Apteki internetowe – raport statystyczny

Apteki internetowe – raport statystyczny

Apteki internetowe rosną niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Od 7 lat odnotowujemy tendencję wzrostową. Walnie przyczynia się do tego rozwój technologiczny. Coraz więcej marek i przedsiębiorstw otwiera działalność w sieci. Z duchem czasu zaczęły podążać również apteki, które doskonale wykorzystują marketingowe instrumenty jakie oferuje internet. Aby przekonać się o wspomnianym rozwoju branży farmaceutycznej w przestrzeniach wirtualnych, warto zapoznać się z liczbami. W dzisiejszym artykule przedstawiamy raport statystyczny dotyczący aptek internetowych.

Procentowy zawrót głowy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w miesiącach kwiecień – maj roku minionego przez markę Gemius, blisko 35% osób deklaruje, iż w roku 2017 dokonywało zakupu w aptece internetowej. Zaledwie 9% mniej osób deklaruje z kolei, iż zamierza dokonać takiego zakupu w przyszłości. Ciekawostkę stanowi fakt, że niespełna 8% osób ankietowanych przyznało się do zrealizowania owej transakcji z wykorzystaniem zagranicznych stron internetowych. Które z aptek internetowych cieszą się największą popularnością pośród zapytanych osób? Prym wiedzie marka „Dbam o Zdrowie” na którą powołało się niespełna 10% ankietowanych. Tuż za nią plasuje się rosnąca w siłę marka Gemini wobec której deklaruje się około 5% zapytanych osób. Ostatnie miejsce na podium przypada aptece Ziko z wynikiem oscylującym wokół granicy 1%.

apteka internetowa

Kto najczęściej dokonuje transakcji internetowych?

Kolejne ciekawe dane, które zostały uwzględnione w raporcie dotyczą płci. Wynika z nich, iż 41% kobiet przyznało się do dokonania zakupów w sieci, podczas, gdy mężczyzn – zaledwie 27%. W ciekawy sposób dane dotyczące płci oraz wieku zostały opisane na łamach portalu wirtualnemedia.pl :

„…Kupującymi produkty farmaceutyczne przez internet są częściej kobiety (41 proc. z nich wskazało na zakup tego typu towarów w porównaniu z 27 proc. wskazań wśród mężczyzn), osoby w wieku powyżej 50 lat (44 proc., w porównaniu z 16 proc. dla grupy wiekowej 15–24 lata) oraz z wyższym wykształceniem (46 proc., w porównaniu z 21 proc. wśród osób z wykształceniem niższym)…”

Podsumowanie oraz wnioski

Dlaczego coraz większa liczba osób decyduje się na zakupy w aptekach internetowych? Głównym powodem jest przede wszystkim zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Transakcję można zrealizować w kilka minut z perspektywy fotela, zaś spora liczba promocji, rabatów i bonusów wespół z niskimi cenami regularnymi przyciąga coraz więcej osób wykorzystujących możliwości jakie niesie ze sobą internet .Wszystko wskazuje na to, że tendencja przez najbliższe lata wciąż będzie wzrostowa.

Włoskie Pończochy Lores – wysoka jakość w niskiej cenie.

Back to Top