5 zabiegów medycyny estetycznej, dzięki którym wygląda się młodziej

5 zabiegów medycyny estetycznej, dzięki którym wygląda się młodziej

Wyglądać niczym gwiazdy Hollywood? Piękna i gładka cera nawet w średnim wieku dostępna jest obecnie dla każdego. Gabinety medycyny estetycznej oferują szereg usług dla każdej zainteresowanej klientki, której zależy na poprawie swojego wyglądu i „zatrzymaniu czasu”. Współczesne metody są w stanie nie tyle spowolnić procesy starzenia się, co skutecznie zminimalizować ich widoczność. Przedstawiamy pięć zabiegów, które poprawiają kondycję skóry oraz zarys twarzy.

Kwas hialuronowy

Najpopularniejsza metoda wybierana w medycynie estetycznej. Jej zaletą jest przede wszystkim bezpieczne działania. Kwas hialuronowy wytwarzany jest ze szczepu bakterii Streptococcus equi, które jako materiał biozgodny nie wywołują reakcji alergicznych. W prawdzie zdarza się, że do uczuleń dochodzi, jednak nie są one spowodowane kwasem samym w sobie, a źle oczyszczoną substancją. Podczas wybierania gabinetu warto zatem uważać – jeśli cena zabiegu kwasem hialuronowym będzie zdecydowanie niższa niż w innych ofertach, można przypuszczać, że preparat nie pochodzi z dobrego źródła. Zabieg stosowany jest do modelowania ust, przywracania utraconej objętości, wypełniania bruzd i zmarszczek oraz nawilżania skóry. Działa szybko i skutecznie, już po kilku dniach można zadowalać się upragnionym efektem odmłodzenia.

Laser frakcyjny ablacyjny

Zabieg, którego działanie jest niezwykle skuteczne, a efekty śmiało można określić jako te „wow”. Stosowanie tej metody sprawia, że skóra staje się jędrna, napięta i elastyczna, dodatkowo pozostaje taka przed długi czas. Na czym polega zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego? To nic innego, jak podgrzanie skóry, co wymusza na niej procesy regeneracji i odbudowy. Atutem jest także ablacja, czyli złuszczenie się naskórka. Dzięki temu skóra zyskuje świeży i zdrowy wygląd. Zabieg stosowany jest przede wszystkim w celu odmłodzenia skóry twarzy, a więc zminimalizowania widoczności zmarszczek, blizn i porów.

Osocze bogatopłytkowe

O fenomenie tego zabiegu w medycynie estetycznej usłyszano całkiem niedawno, jednak efekty jakie daje szybko przyniosły mu popularność. Preparat wykorzystywany do ostrzykiwania pochodzi od pacjenta, a dokładniej z jego krwi. Przed zabiegiem pobiera się niewielką ilość krwi, następnie odwirowuje przy pomocy specjalnego sprzętu i ostrzykiwuje miejsca, które wymagają regeneracji, poprawy elastyczności i odświeżenia. Mezoterapia osoczem stymuluje produkcje kolagenu niezbędnego do młodego wyglądu skóry.

Kwas l-polimlekowy

Preparat wytwarzany jest sztucznie, jednak niczym nie różni się od tego znajdującego się w organizmie człowieka. Daje skuteczne i długotrwałe efekty. Według opinii lekarzy medycyny estetycznej działa lepiej niż kwas hialuronowy. Jest bezpiecznym zabiegiem, który pobudza produkcję kolagenu, w wyniku czego skóra jest bardziej ujędrniona, wygląda świeżo i młodo, ponieważ zmarszczki, pory i drobne blizny są mniej widoczne. Ma również wpływ na poprawę konturów twarzy.

Sprawdź także: https://drwinczakiewicz.pl/estetyka-konczyn-dolnych/

Back to Top